ANASAYFA

 

Hasta Danışmanlığı Kurumu (UPD)

BURUNÖREN HABER

Aktüel

3. Karpınar Köyü Kültür Şenliği

27.11.2010 Tarihinde Wuppertal'de
Kat: duyuru / etkinlik, Aktüel

Antalya'a BULUŞMA

25 – 26 ARALIK 2010 YÖREMİZİN ANTALYA BULUŞMASI Yöre adına Sivil Toplum örgütlerinin-kurum ve...

ÇUBUK BARAJINDA PİKNİK

YEDİBUCAK AVSARLARI TOPLUMSAL DAYANISMA VE KÜLTÜR DERNEGİ GENÇLİK KOLU
arşive git->
Soldan Sağa: Cuma ve Medine AKÇA, Ayşe DALAK (Şahin) ve Feride Şahin. Fotoğraf: Güldane Demir, Burunören 2010.

Mustafa TAŞKIN, Burunören

Mustafa TAŞKIN, Burunören. Fotoğraf: Leman Arica
Mustafa TAŞKIN, Burunören. Fotoğraf: Leman Arica

Ziyaretçi defterinde en son kayıtlar

08-04-14 20:29

Murat ARICA:

Burunören köyü yeni muhtarı canım amcam Arif ARICA'ya [...]

18-03-14 20:17

kemal korkmaz:

Köyümüzden 2 arkadaşımız muhtar adaydılar. [...]

03-03-14 22:58

Muzaffer ARICA:

Salim agbinin aramizdan ebediyeten ayrildigini üzülerek [...]

02-03-14 21:00

murtaza ince:

sahin alesine bassaligi dilerim allah ramet eylesin [...]

24-02-14 20:38

kemal korkmaz :

Adanada hakka yürüyen SALİM ŞAHİNE allahdan rahmet [...]

devamı

Secatipek Demir, İnşaat Mühendisi Büyütmek için üzerine tıklayınız! Secati

 

Medine ve Cuma (Ali) AKCA, Burunören
Döne ve Rahime Yenge
Keziban Şimşek
Keziban Şimşek ve torunu...
2006 Tarihinde Secati Demirin düzenlemis olduğu eğlenceden bir gurup Burunörenliler.
Yine 2006 tarihinden eğlence görüntüleri
EKA Ticaret - Kemal Korkmaz
ARICAM TEMİZLİK - Cemal Arıca

BURUNÖREN KÖYÜ İNTERNET SİTESİ

Burunören Köyü Muhtarı Arif ARICA (30 Mart 2014'den itibaren)

Burunören Köyü Muhtarı Arif ARICA (30 Mart 2014'den itibaren). Fotoğraf: Leman Çiftci
Burunören Köyü Muhtarı Arif ARICA (30 Mart 2014'den itibaren). Fotoğraf: Leman Çiftci

Burunören Köyü Üçtepeler mevkiinde define aradıkları sırada meydana gelen göçükte toprak altında kalan iki kişiye halen ulsşılamadı

 

 

 

Define Kazısında Göçük: 2 Kişi Toprak Altında

Arama ÇALIŞMALARINA ARA VERİLDİ Sarıoğlan İlçesi Burunören Köyü Üçtepeler mevkiinde define aradıkları sırada meydana gelen göçükte toprak altında kalan Muhittin Sevalkalaycı ve Ramazan Sevalkalaycı için sabah 08.00'te başlatılan arama kurtarma çalışmaları havanın kararması ve soğuk nedeniyle sonlandırıldı.

 

Arama ÇALIŞMALARINA ARA VERİLDİ

Sarıoğlan İlçesi Burunören Köyü Üçtepeler mevkiinde define aradıkları sırada meydana gelen göçükte toprak altında kalan Muhittin Sevalkalaycı ve Ramazan Sevalkalaycı için sabah 08.00'te başlatılan arama kurtarma çalışmaları havanın kararması ve soğuk nedeniyle sonlandırıldı. Yüzeyden itibaren yaklaşık 10 metre derinliğe kadar iki kepçe ile sürdürülen çalışmada, tüneli aydınlatmak için kullanılan akü, kablo, ampuller ile yerleştirdikleri havalandırma boruları, oksijen tüpleri bulundu. Kazıda ulaşılan tünel ağızlarında AFAD ekipleri, kameralarla iki kardeşi aramasına rağmen sonuç elde edemedi. Anne ve babalarının Antalya'da yaşadığı Sevalkalaycı kardeşlerden Muhittin Sevalkalaycı'nın Ardahan Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı 3'inci sınıf öğrencisi, Ramazan Sevalkalaycı'nın ise Çankırı Üniversitesi Siyaset Bilimi 1'inci sınıf öğrencisi olduğu öğrenildi. Arama kurtarma çalışmalarının yarın saat 09.00'da yeniden başlatılacağı bildirildi.

 

GÖÇÜK ALTINDAKİ ÜNİVERSİTELİ GENÇ ŞAİR ÇIKTI 

Define kazısı sırasında göçük altında kalan Muhittin Sevalkalaycı'nın Ardahan Üniversitesinde 'şair' olarak tanındığı belirlendi. Muhittin Sevalkalaycı için arkadaşları ve öğretim üyeleri üzgün olduklarını belirttiler. Ardahan Üniversitesi Fen- Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü öğrenci ve öğretim üyeleri, 3'üncü sınıf öğrencisi Sevalkalaycı'nın şair olduğunu Ardahan'la ilgili bir de şiiri bulunduğunu ve bu olaydan sağ kurtulması için dua ettiklerini söylediler.

 

Muhittin Sevalkalaycı'nın 'Ardahan' şiiri şöyle: 'Geldim Ardahan iline 

Düştüm nicelerin diline

Gördüm ak gerdanı benli yari

Attı beni sönmez harların eline

Geçmiş bunca yıl sene

Hissetmemişim kalbimi bir kere

Gördüm zülfü kaküllü yari

Güldü dostlarım garip halime

Atilla Jorma'nın makamında

Kavruldum narların narında

Gördüm gözü fincan yari

Tükendi ömrüm Cahit'in yarısında

ERZAT dım erim eridi

Zatım babadan er idi

Gördüm cemali güzel yari

Yüzüm nardan öte har idi.' 

Dinçer AKTEMUR-Mükremin ÖKSÜZGİL/ KAYSERİ-ARDAHAN,

 

 

KAYSERİ'DEKİ GÖÇÜK

21.03.2014 18:18

Vali Düzgün: "Göçük altında kalan iki öğrenciye şu ana kadar ulaşılamadı. Ulaşılamamasının sebebi de geniş başlayan tünel, giderek daralıyor ve sürünerek oraya ulaşmak gerekiyor. İçeriden de yoğun miktarda zehirli gaz geliyor"

KAYSERİ (AA) - Kayseri Valisi Orhan Düzgün, Sarıoğlan ilçesinde, göçük altında kalan üniversite öğrencileri arama çalışmalarına ilişkin, "Göçük altında kalan iki öğrenciye şu ana kadar ulaşılamadı. Ulaşılamamasının sebebi de geniş başlayan tünel, giderek daralıyor ve sürünerek oraya ulaşmak gerekiyor. İçeriden de yoğun miktarda zehirli gaz geliyor" dedi.

Düzgün, yaptığı açıklamada, ilçeye bağlı Burunören köyünde kaçak kazı yapan üç üniversite öğrencisinden kardeş olan iki kişiyi arama çalışmalarının sürdüğünü bildirdi.

Cumhuriyet savcısının olay yerindeki incelemesinin sürdüğünü belirten Düzgün, şunları kaydetti:

"Yaklaşık 35 metrelik bir tünel kazılmış. Göçük altında kalan iki öğrenciye şu ana kadar ulaşılamadı. Ulaşılamamasının sebebi de geniş başlayan tünel, giderek daralıyor ve sürünerek oraya ulaşmak gerekiyor. İçeriden de yoğun miktarda zehirli gaz geliyor. Kurtarma ekibindeki arkadaşlarımız ve jandarma, sabah saat 06.00'da olay yerine ulaştı. Zaten haber bize 05.30 gibi ulaştı. Burası, karayolunun ulaşamadığı, yürüyerek gidilen bir bölge. Göçük altında kalanlar kardeş. Üçü de üniversite öğrencisi. Adli soruşturma sonunda buraya daha önce gelip gelmedikleri ve daha önce kaçak kazı faaliyetinde bulunup bulunmadıkları netlik kazanacak. Bir an önce o iki gencimizi de sağlıklı şekilde kurtarmak istiyoruz. Gazdan zehirlenmiş olabilirler. O yüzden sağlık ekiplerimiz ve yetkililerimiz saatlerdir olay yerinde."

- Havalandırma sistemi kurmuşlar

Göçük altında kalan Muhittin Sevalkalaycı (24) ve kardeşi Ramazan Sevalkalaycı'nın (22) bulunması için başlatılan çalışmalara devam ediliyor. Kaymakam Hasan Doğan ve cumhuriyet savcısı da çalışmaları yerinde takip ediyor.

Define aramak için tünel kazdığı iddia edilen iki kardeşin, 35 metrelik tünele aydınlatmayı sağlamak için akü indirdiği ve havalandırma sistemi kurduğu belirlendi.

Olay sonrası göçük altından kendi imkanlarıyla çıkan ve tedavisinin ardından taburcu edilen Sevalkalaycı kardeşlerin kuzeni Emre Koç'un, köylülere bunu haber verdiği ve yardım istediği öğrenildi. Hastaneden taburcu edilen Koç, jandarma ekiplerince gözaltına alındı.

Kardeşlerin ailelerinin şehir dışında bulunduğu ve olay yerine gelmek için yola çıktığı ifade edildi.

Burunören köyünde define arayan 3 gençten 2’si, kazdıkları tüneldeki gazdan zehirlenerek hayatını kaybetti.

   

Avukat-Anwalt Erdem

21 Mart, 19:57

 

Kayseri’nin Sarıoğlan ilçesine bağlı Burunören köyünde define arayan 3 gençten 2’si, kazdıkları tüneldeki gazdan zehirlenerek hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre Burunören köyü yakınlarında define aradıkları ileri sürülen üniversite öğrencileri M.Ç., kardeşi R.Ç ve kuzenlerinin bir hafta boyunca yaklaşık 25 metrelik tünel kazdığı öğrenildi. Uzun bir süredir kazı çalışması yapan gençlerden M.Ç. ve R.Ç. kardeşlerin içeride oluşan gazdan zehirlenerek hayatını kaybettiği ileri sürüldü. Gazdan az miktarda etkilenen diğer gencin ise ambulansla hastaneye kaldırıldığı öğrenildi.
Olay yerine gelen 112, jandarma, Afet Acil Durum Müdürlüğü ekipleri ve UMKE, tünelde kalan gençlerin cesedini çıkarmak için çalışma başlattı.

 

 

 

 

Burunören'den bir çınarımız "Ellim" (Elif Taşkın) daha geçti

Ellim (Elif Taşkın) ve Secati Demir. Burunören, Ağustos 2013Ellim (Elif Taşkın) ve Secati Demir. Burunören, Ağustos 2013Ellim (Elif Taşkın) ve Secati Demir. Burunören, Ağustos 2013Ellim (Elif Taşkın) ve Secati Demir. Burunören, Ağustos 2013

Eingabeformular Gästebuch / ZİYARETÇİ DEFTERi KAYIT FORMU - BURUNÖREN -

Ins Gästebuch eintragen
CAPTCHA image for SPAM prevention  

Görüntülenen sonuçlar: 1 ila 5. Toplam sonuç sayısı: 837
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki
 

Murat ARICA

08-04-14 20:29

Burunören köyü yeni muhtarı canım amcam Arif ARICA'ya görevlerinde başarılar dileriz ellerinden öperiz.Yeğenlerin Turan-Fırat-Murat ARICA.

 

kemal korkmaz

18-03-14 20:17

Köyümüzden 2 arkadaşımız muhtar adaydılar. Bu arkadaşlarımızdan aday olan Adnan ŞAHİN köyümüzün birliği, kırgınlıgın olmaması, dostluğun bozulmaması amacıyla muhtarlık adaylığından 18 mart itibarıyla çekilere bir olgunluk gösterdi, kendisini kutlar teşekkür ederim. Diger adayımız yine canımız olan Arif ARICAyı şimdiden kutlar köyümüze iyi hizmetler edeceğinden kuşkum yoktur. Şimdiden hayırlı olsun diyorum. Köyümüzün bu güzel olgunluğu diğer yörelerimizede örnek olmasını diliyorum. Antalyadan herkese selam ve saygılar sunuyorum.

 

Muzaffer ARICA

03-03-14 22:58

Salim agbinin aramizdan ebediyeten ayrildigini üzülerek ögrendim.Salim agbiye Allah`tan rahmet geride biraktigi acili yüreklere sabirlar ve bassagligi diliyorum acilarini yürekten paylasiyorum.Nurlar icinde yatasin ,mekanin Cennet olsun.

 

murtaza ince

02-03-14 21:00

sahin alesine bassaligi dilerim allah ramet eylesin

 

kemal korkmaz

24-02-14 20:38

Adanada hakka yürüyen SALİM ŞAHİNE allahdan rahmet diller,kederli ŞAHİN ailesine başsalıgı dillerim.

 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki
 

Arif, İsmail ve Cumali ARICA

ARICA Ailesi, Burunören
ARICA Ailesi, Burunören
Burunören